Роз'єднувач РВ, РВЗ

Роз'єднувач РВ, РВЗ

Роз'єднувач являє собою електричний апарат, призначений для створення видимого розриву в трифазних електричних ланцюгах змінного струму частоти 50 Гц напругою 6 і 10 кВ при відсутності навантажувального струму в лінії.
Роз'єднувач допускає включення та відключення струмів холостого ходу трансформаторів власних потреб до 1,0 А при 6 кВ і 0,7 А при 10 кВ.

ТЕХНіЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Найменування параметру

Значення параметра

Номінальна напруга, кВ

6; 10

Найбільша робоча напруга, кВ

12

Номінальна частота, Гц

50

Номінальний струм, А

400; 630; 1000; 1600

Струм термічної стійкості, кА, не більше

20

Час протікання струму термічної стійкості, с

 

- для головних ножів

3

- для заземлюючих ножів

1

Струм електродинамічної стійкості, кА, не більше

51

Механічне навантаження на виводи від приєднуваємих шин, Н, не більше

200

 


Операції «Включення» та «Відключення» роз'єднувача виробляються за допомогою приводу. Роз'єднувач й привід призначені для установки в шафах комплектних розподільних пристроїв й камерах КСО.
Роз'єднувач та привід виготовляються для потреб народного господарства. Види кліматичного виконання роз'єднувача У3, УХЛ4, приводу У3 по ГОСТ 15150, при цьому:
- висота над рівнем моря - не більше 1000 м;
- навколишнє середовище не вибухонебезпечне, яка не містить пилу, агресивних газів хімічних виробництв в концентрації, яка руйнує метали й ізоляцію.
Роз'єднувач комплектується приводами в кількості, що визначається наявністю заземлюючих ножів.
Роз'єднувач являє собою три струмопроводу, встановлених на одній рамі з загальним валом та приварним важелем.
Струмопровід складається з двох нерухомих контактів та рухомого контактного ножа (головні ножі). Для включення й відключення роз'єднувача та утримання головних ножів у включеному або відключеному положеннях служить важіль (приварюють споживачем до валу під кутом, що забезпечує необхідну кінематичну зв'язок), з'єднаний через тягу з приводом.
На роз'єднувачі можуть встановлюватися полімерні або порцелянові ізолятори.
Роз'єднувач серії РВЗ відрізняється від роз'єднувача серії РВ тим, що має заземлювальні ножі та в залежності від їх розташування має три варіанти виконання: заземлювальні ножі з боку шарнірних контактів (варіант I), з боку роз'ємних контактів (варіант II) та з обох сторін (варіант III).