Енергетика України ставить своєю метою поліпшення якості послуг, що надаються з передачі та розподілу електроенергії

    Аналіз існуючих електричних мереж вказує на фізичну і моральну зношеність електрообладнання (вік деякого обладнання сягає 50-70 років). Через застарілої технічної бази для наших розподільчих електричних мереж стала звичною висока втрата електроенергії. На якості передачі електроенергії кінцевому споживачу позначається і низький рівень автоматизації.
   
Розвиток країни і її економіки неминуче призводить до зростання числа енергоємного обладнання при загальному збільшенні кількості споживачів (і як результат - навантаження на електричні мережі), яке часто досягає технічного межі існуючих мереж. Дефіцит потужності прийнято вирішувати локально. Для забезпечення електроживленням нових споживачів (хмарочос, завод і т. П.) Від електростанцій (або підстанцій) прокладаються паралельно нові лінії електропередач, будуються нові розподільчі підстанції. НКРЕКУ пропонує підійти до вирішення цього завдання глобально і пропонує розглянути можливість поетапного переходу на використання класу середньої напруги 20 кВ замість повсюдно застосовується напруги 6 (10) кВ. Даний напрямок розвитку розподільних мереж вважається перспективним і необхідним для нашої країни.
   
Вищевказані вимоги також впливають і на відмову від маслонаповнених вимірювальних трансформаторів струму і напруги з заміною їх на вимірювальні елегазові трансформатори або трансформатори з литою ізоляцією до 40,5 кв.